mafiapress
START | RSS | Kody Dostępu | Rejestruj
 
Zliwidowana fabryka amfetaminy  (dostęp płatny)
15.01.2008

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, zlikwidowali fabrykę amfetaminy. Do aresztu trafiło 32 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zarzuca się im wyprodukowanie i sprzedaż pół tony amfetaminy o wartości 10 milionów złotych.

Zarzuty w sprawie zabójstwa "Kikira"  (dostęp płatny)
09.01.2008

Stołeczni policjanci z Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, zajmujący się sprawą zorganizowanej grupy przestępczej tzw. markowskiej, zebrali dowody pozwalające na przedstawienie zarzutów usiłowania zabójstwa i zabójstwa Adamowi S. Zarzut pomocnictwa i podżegania do zabójstwa Andrzeja Cz. ps."Kikir" oraz nielegalnego posiadania broni palnej przedstawiono Wojciechowi Ć. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Wydziału X Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej.

Kolejne uderzenie w handlarzy narkotyków  (dostęp płatny)
09.01.2008

Niespełna 1000 sztuk tabletek ekstazy, ponad kilogram amfetaminy i 655 działek marihuany, wagę do ich porcjowania i 3000 złotych zabezpieczyli kryminalni z Targówka w jednym z mieszkań przy ul. Rembielińskiej. W ich ręce wpadł też 34-letni Marcin C., który zajmował się handlem środkami odurzającymi.

(W)padł ostatni bastion "łódzkiej ośmiornicy"  (dostęp płatny)
08.01.2008

Łódzcy kryminalni po kilku latach intensywnych poszukiwań namierzyli 35-letniego gangstera z "łódzkiej ośmiornicy", który ukrywał się przed organami ścigania na Peloponezie. Bandyta wczoraj rano został zatrzymany przez greckich policjantów we własnym mieszkaniu w miejscowości Kalamata. W najbliższych tygodniach gangstera czeka ekstradycja do Polski i odpowiedzialność karna za popełnione przestępstwa.

Grozili, zastraszali, teraz posiedzą  (dostęp płatny)
04.01.2008

Legionowscy kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzewane o wymuszenia rozbójnicze na kilku mieszkańcach Legionowa i okolic. 21-letni Tomasz G. i 27-letni Dariusz B. przez ponad miesiąc terroryzowali swoje ofiary. Grożąc pozbawienia życia wyłudzali pieniądze, sprzęt komputerowy, a także zmuszali do popełniania przestępstw. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Odpowie za przemyt narkotyków  (dostęp płatny)
28.12.2007

Aresztowanie 62-letniego obywatela Szwecji będzie ostatnim etapem rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem i przemytem narkotyków na wielką skalę. Jak wynika z ustaleń prowadzących sprawę policjantów, przestępcy przemycili do krajów europy zachodniej ponad 300 kg heroiny i 30 kg amfetaminy. Wiesławowi T. grozi nawet do 15 lat więzienia. Policjanci na pewno będą wnioskować o jego tymczasowe aresztowanie.

"Popłynęli” na narkotykach  (dostęp płatny)
30.11.2007

Gorzowscy policjanci zatrzymali samochód, którym jechało trzech młodych mężczyzn. Wszyscy byli pod wpływem narkotyków. Okazało się, że są to zawodnicy startujący w mistrzostwach Polski w pływaniu

Kolejny człowiek "Kajtka" z zarzutami  (dostęp płatny)
21.11.2007

Zarzuty pozbawienia wolności, rozboju, wymuszenia rozbójniczego oraz nakłaniania do uprowadzenia osoby usłyszał 46 letni mieszkaniec Łodzi. Grzegorz Sz. odbywa obecnie karę pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz nielegalną produkcję amfetaminy. Wczoraj przestępca ponownie trafił przed oblicze Sądu.

Dobijanie grupy Iławiaka  (dostęp płatny)
15.11.2007

Policjanci z lubelskiego CBŚ zatrzymali dwie kolejne osoby do sprawy grupy przestępczej zajmującej się obrotem narkotykami w znacznych ilościach. Tym razem w ręce policjantów wpadł 25-letni mieszkaniec Lublina oraz 21-letni mieszkaniec Lubartowa. To już 12 osób zatrzymanych w tej sprawie. Jak ustalili policjanci od stycznia do września ubiegłego roku przestępcy wprowadzili na rynek nie mniej niż 150 kg marihuany oraz 10 kg amfetaminy.

Pogranicznicy działali w grupie przestępczej  (dostęp płatny)
07.11.2007

Trzech funkcjonariuszy straży granicznej z Braniewa i dwóch mieszkańców tej miejscowości zatrzymali policjanci z olsztyńskiego CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami spraw wewnętrznych SG i wywiadu skarbowego. Zatrzymanym mężczyznom zarzuca się działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się przemytem na wielką skalę papierosów bez polskich znaków skarbowych przez przejście graniczne w Gronowie. W tej sprawie do tej pory zatrzymano już prawie 30 osób.

"Długi" i "Pokemon" w rękach Policji  (dostęp płatny)
05.11.2007

Odzyskane dwa mercedesy sprintery, części samochodowe oraz zatrzymany kurier i "dziuplowy" – to efekt zasadzki przeprowadzonej wczoraj w nocy przez policjantów ze stołecznej "samochodówki". Funkcjonariusze uderzyli w grupę specjalizującą się w kradzieżach aut za granicą. Ich łupem padały dostawcze i osobowe mercedesy, które w Polsce były rozbierane na części albo trafiały za wschodnią granicę. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Kolejne uderzenie w wołomińskich przestępców  (dostęp płatny)
01.11.2007

Trzech kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej z Wołomina zatrzymali w Warszawie policjanci z białostockiego zarządu Centralnego Biura Śledczego. Zabezpieczono blisko 2 kilogramy amfetaminy. Grupa w której skład wchodzili zatrzymani ma na swoim koncie m. in. 5 zabójstw na zlecenie, napady rabunkowe, uprowadzenia dla okupu, handel bronią, produkcję i obrót narkotykami w ilościach hurtowych, czerpanie korzyści z nierządu itp. Decyzją sądu zatrzymani Przemysław P., Artur Ś. i Krzysztof G. zostali tymczasowo aresztowani.

Zatrzymani za handel bronią  (dostęp płatny)
28.10.2007

Stołeczni policjanci zatrzymali dwie osoby, podczas transakcji sprzedaży broni. Policjanci zabezpieczyli pistolet z tłumikiem i 15 sztuk ostrej amunicji. Funkcjonariusze ustalili również skąd pochodziła broń i gdzie miały trafić otrzymane za nią pieniądze. Oczekujący na nie mężczyzna został po pościgu zatrzymany w Wołominie. Przygotowania do akcji kryminalnych prowadzone były we współpracy z CBŚ i miały związek z działaniami wymierzonymi przeciw zorganizowanej grupie przestępczej.

Towar wart ponad 5 mln zł zabezpieczony  (dostęp płatny)
25.10.2007

Policjanci nie tylko likwidują magazyny z nielegalnym towarem, ale wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej ustalają nieprawidłowości przy sprowadzaniu z zagranicy odzieży i elektroniki. Tym razem zabezpieczyli podrobioną odzież, telefony komórkowe i sprzęt elektroniczny warte łącznie ponad 5 milionów złotych.

14 przemytników i handlarzy narkotyków wpadło w ręce Policji  (dostęp płatny)
25.10.2007

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 14 kolejnych osób do sprawy grupy przestępczej zajmującej się przemytem i handlem narkotykami na wielką skalę. Do śledztwa trwającego od października 2006 roku zatrzymano już ponad 50 osób. Podejrzanym przedstawiono blisko 130 zarzutów. Szacuje się, że w ciągu ostatnich ośmiu lat grupa rozprowadziła kilkaset kilogramów narkotyków.

CBŚ - cios w narkotykowe podziemie  (dostęp płatny)
21.10.2007

Kolejny członek zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie kraju, głównie na terenie Podhala i Pomorza, a także poza jego granicami, wpadł w ręce funkcjonariuszy Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej i Wydziału w Nowym Targu Zarządu w Krakowie CBŚ KGP. 29-latek odpowiadał bezpośrednio za proces produkcji amfetaminy. Wyprodukował on dla grupy przestępczej kilkadziesiąt kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości kilkuset tysięcy złotych. Do tej pory w sprawie występuje łącznie kilkudziesięciu podejrzanych.

Kolejny cios w przestępczość zorganizowaną  (dostęp płatny)
19.10.2007

Policjanci z lubelskiego CBŚ zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej stanowiącej odłam tzw. grupy mokotowsko - ożarowskiej. Odpowiedzą oni za szereg wymuszeń rozbójniczych przy użyciu gróźb zamachu na życie i zdrowie oraz za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd Rejonowy w Lublinie wobec całej trójki zastosował tymczasowe areszty.

Zlikwidowano największą w Polsce fabrykę amfetaminy  (dostęp płatny)
28.09.2007

Kilka dni temu do policjantów dotarła informacja, z której wynikało, że w okolicach Warszawy, w powiecie wołomińskim funkcjonuje wytwórnia amfetaminy. Kiedy funkcjonariusze CBŚ potwierdzili, że w miejscu tym, rzeczywiście znajduje się fabryka, wspólnie z policjantami z KSP przystąpili do akcji.

Cios w przestępczość zorganizowaną  (dostęp płatny)
26.09.2007

Funkcjonariusze częstochowskiego Centralnego Biura Śledczego rozpracowując zorganizowane grupy przestępcze uzyskali materiały dowodowe na temat działalności grupy o charakterze zbrojnym. W wyniku realizacji sprawy prowadzonej pod nadzorem prokuratury, policjanci zatrzymali sześć osób w wieku 30 – 42 lat, mieszkańców Częstochowy i okolic.

Opole: Przerabiali olej opałowy na napędowy  (dostęp płatny)
29.08.2007

Policjanci z Krapkowic rozpracowali grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu podrabiany olej napędowy. 27 sierpnia krapkowiccy funkcjonariusze wspólnie z policjantami z Opola zatrzymali 7 osób, które - według ustaleń policjantów - sprzedawały przerobiony oleju opałowy jako napędowy. Proceder ten spowodował straty przekraczające 300 tys. zł.

Strona:1| 2 |3 |4 |5 |6 |7 |8 |9 |10 |następna »

« Powrót


.