mafiapress
START | RSS | Kody DostДpu | Rejestruj
 
TESTN:

Towar wart ponad 5 mln zł zabezpieczony

Policjanci nie tylko likwidują magazyny z nielegalnym towarem, ale wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej ustalają nieprawidłowości przy sprowadzaniu z zagranicy odzieży i elektroniki. Tym razem zabezpieczyli podrobioną odzież, telefony komórkowe i sprzęt elektroniczny warte łącznie ponad 5 milionów złotych.

Gdy funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w nowodworskiej komendzie dowiedzieli się, że na jednej z miejscowych posesji funkcjonuje magazyn papierosów bez akcyzy, udali się pod wskazany adres. W domu zastali 53-letniego Zbigniewa P. Podczas przeszukania, w piwnicy odkryli magazyn, a nim prawie 6 tys. paczek papierosów i 59 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia. Właściciel został natychmiast zatrzymany, a nielegalny towar zabezpieczony. Prowadzący sprawę sprawdzają teraz, skąd papierosy i alkohol do niego trafiały i komu je sprzedawano.

Podczas gdy policjanci z Nowego Dworu zabezpieczali znaleziony towar, w tym czasie ich koledzy z Piaseczna, Warszawy i funkcjonariusze Izby Celnej odkryli kolejne dwa magazyny z nielegalnym towarem, tym razem w okolicach Piaseczna. Już od dłuższego czasu prowadzili sprawę dotyczącą przemytu odzieży i obuwia. Wczoraj przed południem podczas realizacji kolejnej informacji weszli na dwie posesje. W magazynach znajdujących się na ich terenie odkryli 100 tys. sztuk różnego rodzaju odzieży i około 250 tys. markowych par obuwia ekskluzywnych firm. Z ustaleń policjantów wynika, że odzież została najprawdopodobniej nielegalnie wprowadzona na polski obszar celny z pominięciem obowiązujących przepisów. Łączna wartość zabezpieczonego towaru wynosi ponad 4 mln złotych. W tej sprawie zatrzymano dwóch obywateli Chin.

Z kolei świętokrzyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami kieleckiej i krakowskiej Izby Celnej zatrzymali 28-letniego mieszkańca Ponidzia, właściciela firmy prowadzącej działalność gospodarczą polegającą na imporcie i sprzedaży części zamiennych do telefonów komórkowych. Mężczyzna jest podejrzany o wprowadzenie na obszar naszego kraju ponad 10 tys. różnego rodzaju części elektronicznych do aparatów komórkowych z pominięciem właściwej procedury celnej. W czasie przeszukania jego punktów handlowych na terenie woj. świętokrzyskiego i małopolskiego zabezpieczono 120 telefonów komórkowych nieznanego pochodzenia, 6 zestawów komputerowych i kilkaset sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm światowych tej branży.

Ponadto policjanci ujawnili w jego firmie zeszyt z tzw. podwójną księgowością. Kielecka Izba Celna oszacowała wstępną wartość rynkową zabezpieczonego towaru na kwotę 1.258.000 zł. Na poczet przyszłych kar pieniężnych zabezpieczono samochód właściciela firmy wartości 80 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat za naruszenie praw autorskich i bardzo wysokie kary pieniężne, w tym odszkodowanie dla właścicieli znaków towarowych . Wszyscy pokrzywdzeni, w tym i nabywcy podróbek mogą ubiegać się o odszkodowanie po złożeniu odpowiedniego wniosku do prowadzącego postępowanie Urzędu Celnego, a Sąd może zwiększyć karć pozbawienia wolności nawet do 10 lat.



(KG,KK)

« Powrót


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aby dodać swój komentarz powinieneś się zalogować.

.