mafiapress
START | RSS | Kody DostДpu | Rejestruj
 
TESTN:

Zatrzymani za handel bronią

Stołeczni policjanci zatrzymali dwie osoby, podczas transakcji sprzedaży broni. Policjanci zabezpieczyli pistolet z tłumikiem i 15 sztuk ostrej amunicji. Funkcjonariusze ustalili również skąd pochodziła broń i gdzie miały trafić otrzymane za nią pieniądze. Oczekujący na nie mężczyzna został po pościgu zatrzymany w Wołominie. Przygotowania do akcji kryminalnych prowadzone były we współpracy z CBŚ i miały związek z działaniami wymierzonymi przeciw zorganizowanej grupie przestępczej.

Akcja miała miejsce w czwartek, późnym wieczorem na terenie jednego z warszawskich centrów handlowych. Obiekt i jego najbliższa okolica zostały objęte szczegółowym nadzorem. Specjalne zespoły zabezpieczały wszystkie możliwe drogi, jakimi mogły poruszać się osoby uczestniczące w "interesie".

Policjanci wkroczyli do akcji, gdy 20- letnia Anna O. przekazywała paczkę z bronią "kontrahentowi". Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani. W kartonie zawiniętym w ozdobny papier, przewiązanym tasiemką z kokardą znajdował się pistolet z tłumikiem oraz 15 sztuk amunicji.

Kryminalni przypuszczali, że kobieta która dostarczyła pistolet była tylko "kurierem". Z informacji, jakimi dysponowali wynikało, że pieniądze za broń miały trafić do mężczyzny powiązanego ze zorganizowaną grupą przestępczą. Przekazać miał je pośrednik, 21- letni Kamil K. Mężczyzna został zatrzymany w piątek nad ranem w Wołominie, gdy próbował uciec wywiadowcom obserwującym jego dom. Podczas przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk amunicji.

Annę O. z uwagi na zaawansowaną ciążę, zwolniono po przedstawieniu zarzutów. Kobieta została objęta policyjnym dozorem. Będzie odpowiadała za nielegalne posiadanie i handel bronią. Wobec Kamila K. prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.
Sprawa jest rozwojowa.

((KG,KK)

« Powrót


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aby dodać swój komentarz powinieneś się zalogować.

.