mafiapress
START | RSS | Kody DostДpu | Rejestruj
 
TESTN:

Kolejne uderzenie w wołomińskich przestępców

Trzech kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej z Wołomina zatrzymali w Warszawie policjanci z białostockiego zarządu Centralnego Biura Śledczego. Zabezpieczono blisko 2 kilogramy amfetaminy. Grupa w której skład wchodzili zatrzymani ma na swoim koncie m. in. 5 zabójstw na zlecenie, napady rabunkowe, uprowadzenia dla okupu, handel bronią, produkcję i obrót narkotykami w ilościach hurtowych, czerpanie korzyści z nierządu itp. Decyzją sądu zatrzymani Przemysław P., Artur Ś. i Krzysztof G. zostali tymczasowo aresztowani.

W ciągu 2 dni policjanci z białostockiego CBŚ zatrzymali na ulicach Warszawy 3 mężczyzn w wieku od 29 do 37 lat. Są oni podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. W akcji, brali udział również policjanci z Komendy Stołecznej Policji, Wołomina i Zarządu Operacji Specjalnych CBŚ. Była to kontynuacja działań przeprowadzonych 11 października w Warszawie i powiecie wołomińskim. Wówczas w ręce policji wpadło 8 członków wołomińskiej grupy przestępczej oraz około 1,5 kilograma narkotyków i 163 tys. zł. Zatrzymania udało się wtenczas uniknąć trzem innym członkom tej grupy, którzy ukrywali się aż do minionego wtorku. Jednak poszukiwania prowadzone przez funkcjonariuszy białostockiego CBŚ doprowadziły do ustalenia miejsca ich pobytu.

Późnym popołudniem wszyscy trzej zostali zaskoczeni przez policjantów w różnych punktach Warszawy. W zakonspirowanym mieszkaniu jednego z nich, które zostało wynajęte przez podstawioną osobę, funkcjonariusze odnaleźli ukryte pod łóżkiem dwa szczelnie opakowane pakiety. W nich ukryte były prawie 2 kilogramy amfetaminy (ok. 20 tys. tzw. działek handlowych).
Wczoraj Sąd Rejonowy w Białymstoku, pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz handlu hurtowymi ilościami narkotyków tymczasowo aresztował na 3 miesiące zatrzymanych Przemysława P., Artura Ś i Krzysztofa G.

Grupa w której skład wchodzili ci mężczyźni ma na swoim koncie m. in. 5 zabójstw na zlecenie, napady rabunkowe, uprowadzenia dla okupu, handel bronią, produkcję i obrót narkotykami w ilościach hurtowych, czerpanie korzyści z nierządu itp.

W warszawie funkcjonariusze tamtejszego Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali 29-letniego policjanta z Wołomina i jego 38-letniego emerytowanego kolegę. Miało to związek z prowadzoną przez białostocki CBŚ sprawą "grupy wołomińskiej". Obydwaj mężczyźni podejrzani są o to, że w zamian za korzyści majątkowe przekazywali przestępcom informacje o prowadzonych działaniach i postępowaniach. W stosunku do nich nadzorująca postępowanie Prokuratura Krajowa w Białymstoku zastosowała zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe w wysokości 10 tys. zł.

((KG,KK)

« Powrót


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aby dodać swój komentarz powinieneś się zalogować.

.