mafiapress
START | RSS | Kody Dostępu | Rejestruj
 
Co to jest skimming?  (dostęp płatny)
01.12.2007

Rozwój technologiczny elektronicznych instrumentów płatniczych w tym karty płatniczej, pociągnął za sobą wykształcenie i rozwój nowej formy przestępczości. "Skimming"– ta dla niektórych obco brzmiąca nazwa- jest już znany polskiej Policji. Nie ma tygodnia, by policjanci nie zatrzymali przestępców trudniących się tym procederem. Problem dosyć młody, który na świecie pojawił się w latach 80–tych w Polsce - z wiadomych przyczyn - dopiero pod koniec lat 90-tych minionego wieku.

90 tysięcy wirusów przybyło w 2006 r.  (dostęp bezpłatny)
18.02.2007

Niemal 90 tysięcy sięgnęła liczba złośliwych programów komputerowych, które pojawiły się w sieci w ubiegłym roku. Samotny użytkownik nie jest w stanie stawić czoła atakowi z sieci, często też pozostaje w błogiej nieświadomości, że stał się obiektem ataku.

Jedna czwarta komputerów to zombie  (dostęp bezpłatny)
10.02.2007

Internet stał się areną działania gangów, a nawet jedna czwarta komputerów podłączonych do sieci jest używana do popełniania przestępstw - alarmują czołowi eksperci podczas Światowego Forum Gospodarczego w szwajcarskim Davos.

Nowe zagrożenia w internecie w 2007 r.  (dostęp płatny)
29.12.2006

Eksperci alarmują, że w przyszłym roku znacznie nasilą się ataki hakerskie na telefony komórkowe, aplikacje IM (Instant Messaging) czy popularne serwisy internetowe, takie jak MySpace czy YouTube. Pomimo prób przeciwdziałania tego typu zjawiskom, zwiększy się także proceder szpiegostwa przemysłowego, które już teraz czyni poważne szkody na wartym wiele miliardów dolarów rynku informacji elektronicznej.

Gangi weszły do internetu  (dostęp płatny)
21.09.2006

Największe gangi ponad połowę swoich brudnych interesów załatwiają w sieci. Do wirtualnego świata zawitały prawdziwe przestępstwa: wyłudzanie pieniędzy, przemyt, szantaż, pedofilia

E-gangi kradną w internecie  (dostęp płatny)
09.09.2006

Miejsce hakerów, dotąd marzących głównie o rozgłosie, zajmują przestępcy prowadzący w internecie regularny kryminalny biznes. Ostatnie tygodnie pokazały, że mogą sobie pozwolić na bardzo wiele.

Strona:1

« Powrót


.