mafiapress
START | RSS | Kody Dostępu | Rejestruj
 
05.06.2006

O nas

Cel powstania

Jesteśmy zespołem operatywnych ludzi tworzących serwis encyklopedycznej wiedzy , cos na kształt WIKIPEDIA ( http://www.wikipedia.pl/ ) , o przestępczości zorganizowanej i przedmiotach pochodnych. Koncepcja stworzenia serwisu informacyjnego, niszowego o tematyce przestępczości zorganizowanej rodziła się w ciągu ostatnich paru lat. Decyzja o stworzeniu serwisu Mafiapress.pl zapadła w kwietniu 2005 roku. Od tamtego czasu trwały prace nad projektem, formą i stroną merytoryczną serwisu z ukierunkowaniem na informacje o "świecie przestępczości zorganizowanej". Serwis oficjalnie ruszył z publikacją materiałów od kwietnia 2006 roku.

W ostatnim czasie dało się zauważyć dużą ilość informacji pojawiającej się w różnych mediach jak gazety , a nawet książki o bardzo niskim merytorycznym poziomie informacji, często przekłamywanej nieświadomie przez nieprofesjonalny zespół redakcyjny innych serwisów informacyjnych. Postanowiliśmy zmienić ten stan rzeczy i stworzyć pierwszy w Polsce i prawdopodobnie w Europie serwis poświęcony przestępczości zorganizowanej z usystematyzowaną informacją tylko w tym kierunku.
Z praktyki wiadomo, że portale ogólnoinformacyjne każdą informację traktują jak krótkie info mające na celu zwrócenie uwagi, często bez poważnego podparcia informacji w faktach merytorycznych, co odbija sie na niskim merytorycznym poziomie informacji. Serwis Mafiapress.pl jest tego stanu rzeczy odwrotnością...bo informacje publikowane są weryfikowane a kompilowane informacje z innych nośników informacji odpowiednio weryfikowane przez zespół profesjonalnych redaktorów.
Serwis współpracuje z redaktorami z Polski i z zagranicy.

Tematyka

Zgodnie z nazwą serwisu, bedziemy poruszać zagadnienia związane tylko z przestępczością zorganizowaną, gangami, korupcją, gangsterami, informacjami z toczonych procesów, informacjami o przestępstwach w kraju, narkotykami, porwaniami i innymi zagadnieniami powiązanymi z przestępczym "światkiem". Na dzień dzisiejszy serwis funkcjonuje pod adresem www.mafiapress.pl. Dodatkowo przy serwisie działa infoserwis tematyczny związany blisko z tematyką Mafiapress.pl. Subskrybcja następuje poprzez wysłanie sms i otrzymywanie informacji u zamawiającego również drogą sms. Serwis posiada kanał RSS umożliwiający implementację informacji bieżących
do innych serwisów informacyjnych a także korzystanie z czytników kanałów RSS. W kwestii implementacji informacji na inne serwisy, prosimy o kontakt z redakcją serwisu.

Zasady korzystania z serwisu

Zasoby serwisowe ze względu na swoją specyfikę są płatne po określonym czasie. Aktualności przechodzą do działów płatnych po określonym w serwisie interwale czasowym. Opracowania kompleksowe, skrypty dla studentów, uczelni, nauczycieli, itd..są dostępne tylko w strefie płatnej. Każde gotowe opracowanie jest na bieżąco aktualizowane jeśli informacja podlega aktualizacji, co też jest w serwisie w dziale "Zmiany w serwisie" uwidocznione. Na specjalne zlecenie, istnieje możliwość tłumaczenia konkretnych materiałów na dowolny wybrany przez zamawiającego język. W tej sprawie prosimy o kontakt z redakcją.

Inne informacje

Serwis jest w fazie przygotowania gazety informacyjnej - miesięcznika.
Planowany czas rozpoczęcia emisji: 2007 r.

Redaktor Naczelny.        

« Powrót


.