mafiapress
START | RSS | Kody Dostępu | Rejestruj
 
Działalność przestępcza | Afery Paliwowe
08.07.2006

Zatrzymany za oszustwa paliwowe

Świętokrzyscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali w nocy ze środy na czwartek na jednej z ulic w Częstochowie mężczyznę podejrzewanego o oszustwa przy obrocie paliwami.

    Policjanci podejrzewają, że zatrzymany 36-letni mieszkaniec Śląska jest "ostatnim kierownikiem" grupy przestępczej, specjalizującej się wprowadzaniem do obrotu paliw płynnych niewiadomego pochodzenia. Mężczyzna w momencie zatrzymania miał przy sobie pieniądze w kwocie 100 tys. zł.
    Pierwsze zatrzymania kierownictwa tej grupy miały miejsce na początku czerwca tego roku na terenie woj. świętokrzyskiego i śląskiego. Zatrzymano wówczas cztery osoby w wieku od 26-45 lat, a sąd zastosował wobec nich areszt.
    Według policji, grupa najczęściej wytwarzała olej napędowy z różnego rodzaju komponentów m. in. oleju rzepakowego, do którego dodawano niewielkie ilości oleju napędowego oraz tzw. ulepszaczy. Paliwo było kupowane przez stacje paliw oraz przewoźników dużych firm transportowych w hurtowych ilościach. Pieniądze pochodzące z nielegalnego procederu przekazywane były regularnie gotówką w okolicach dużych centrów handlowych lub na parkingach poza obrębem miast. Według policjantów sprawa jest rozwojowa.
    Kielecki oddział CBŚ rozpracowuje jednocześnie inną grupę, zajmującą się przestępczością paliwową. We wtorek policjanci zatrzymali kolejnych pięciu mężczyzn w wieku od 25-45 lat, mieszkańców Warszawy, Bełchatowa i woj. podkarpackiego, podejrzewanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przerabianiem oleju opałowego, któremu nadawali cechy paliw oryginalnych oraz jego dystrybucją. ?ącznie zatrzymanych i aresztowanych w tej sprawie jest już dziewięć osób. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

« Powrót


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aby dodać swój komentarz powinieneś się zalogować.

.