mafiapress
START | RSS | Kody Dostępu | Rejestruj
 
Działalność przestępcza | Afery Paliwowe
19.08.2005

Spotkanie z Naczelnym Prokuratorem Wojskowym w sprawie afer paliwowych

W dniu 19 sierpnia 2005 roku z inicjatywy Prokuratora Apelacyjnego w Krakowie odbyło się w siedzibie Prokuratury Apelacyjnej spotkanie Prokuratora Apelacyjnego w Krakowie - Bogusława Słupika z reprezentującym Naczelnego Prokuratora Wojskowego płk. Jerzym Kwiecińskim - Wojskowym Prokuratorem Okręgowym w Warszawie.

    W spotkaniu wzięli udział: Wojskowy Prokurator Garnizonowy - płk. Jan Madeja oraz prokuratorzy Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie - członkowie Zespołu d/s Ścigania Przestępstw Paliwowych: Marek Wełna, Wojciech Miłoszewski oraz rzecznik prasowy Jerzy Balicki.
    Tematem spotkania było opracowanie zasad przekazania Prokuraturze Wojskowej materiałów ze śledztwa Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.
    W toku tego śledztwa stwierdzono bowiem, iż zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstw w obrocie paliwowym przez osoby związane z wojskiem.
    Ustalono, że obszerne materiały wyłączone ze śledztwa dotyczącego tzw. "afery paliwowej", związane m.in. z produkcja paliw w bazach wojskowych, wyprowadzaniem paliw z magazynów wojskowych, a także wskazujące na podejrzenie popełnienia przy tym przestępstw korupcyjnych, przekazane zostaną w miesiącu wrześniu do Wojskowych Prokuratur Okręgowych w Warszawie i Poznaniu.
    Przekazane materiały śledcze uzasadniają przeprowadzenie szeregu dalszych czynności procesowych w celu ich ostatecznej weryfikacji dowodowej.
    W trakcie spotkania ustalono także zasady wzajemnej wymiany informacji pochodzących z prowadzonych śledztw prokuratury powszechnej
i wojskowej.
    Prokuratura Apelacyjna w Krakowie nie wyklucza przekazania w przyszłości Prokuraturze Wojskowej kolejnych wątków śledztwa, w których ustalona zostanie właściwość tej prokuratury.

« Powrót


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aby dodać swój komentarz powinieneś się zalogować.

.