mafiapress
START | RSS | Kody Dostępu | Rejestruj
 
Działalność przestępcza | Afery Paliwowe
04.06.2005

Krakowski sąd aresztował na trzy miesiące prezesa szczecińskiej spółki Ship-Service

Jerzy K. sprzedał Orlenowi za 5 mln zł akcje Ship-Service zajęte przez komornika bankowego oraz oszustwa na szkodę PKN Orlen.

    K. sprzedał Orlenowi akcje swojej spółki za około 5 mln zł i Ship-Service stała się spółką zależną Orlenu. Akcje te od 1994 r. były jednak zajęte przez komornika. "Rz" pisała o tym wielokrotnie od 2002 r. PKN Orlen nie reagował jednak na nasze publikacje, ale bronił Jerzego K. i utrzymywał go na stanowisku prezesa mimo kolejnych oskarżeń prokuratury.
    Biznesmen stał się sławny, kiedy dla swojej spółki Solo w 1992 r. uzyskał koncesję paliwową nr 1, a dla Ship-Service nr 2. Michał Frąckowiak, człowiek odpowiedzialny za przyznawanie koncesji w Ministerstwie Współpracy z Zagranicą (kierowanym wówczas przez Adama Glapińskiego), później poszedł pracować właśnie do Solo. Za rządów AWS Frąckowiak został nagle szefem Nafty Polskiej, a Jerzy K. nie ukrywał, że PKN Orlen będzie dla Ship-Service inwestorem strategicznym. Ostatecznie umowę z K. zawarł jednak zarząd Orlenu z nadania SLD.

« Powrót


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aby dodać swój komentarz powinieneś się zalogować.

.