mafiapress
START | RSS | Kody DostДpu | Rejestruj
 
TESTN:

Mafia grozi śmiercią prezydentowi Kalabrii

Miejscowa mafia, N'drangheta, zagroziła śmiercią prezydentowi regionu Kalabria na południu Włoch, Agazio Loiero, który zapowiedział wzmożenie walki z przestępczością zorganizowaną - podała sobotnia prasa kalabryjska

"Skończysz jak Falcone i Borselino" - powiedział głos w telefonie, nawiązując do dwóch głośnych zamachów sycylijskiej mafii na sędziów, którzy bardzo skutecznie kierowali walką z Cosa Nostra. Sędzia Giovanni Falcone ze swą żoną i ochroniarzem w 1992 roku wyleciał w powietrze razem ze sporym fragmentem autostrady podminowanej przez zamachowców.

Rzecznik prezydenta Kalabrii, Pantaleone Sergi, powiedział w sobotę, że "nie ma co wszczynać alarmu, ale też nie można lekceważyć pogróżki".

Wobec powtarzających się gróźb prezydent Kalabrii, jak wyjaśnił rzecznik, od dwóch lat porusza się z eskortą.

"Najbardziej przykre jest to, że telefony z pogróżkami od N'dranghety otrzymują także członkowie rodziny i najbliżsi współpracownicy prezydenta" - dodał Sergi.

Prezydent Loiero zapowiedział, że w przyszłym tygodniu przedstawi pakiet środków, które posłużą zaostrzeniu walki z N'dranghetą, uważaną za najpotężniejszą i najbardziej krwawą organizację przestępczą w Italii.


(za Gazeta.pl)

« Powrót


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aby dodać swój komentarz powinieneś się zalogować.

.