mafiapress
START | RSS | Kody DostДpu | Rejestruj
 
TESTN:

Cios w przestępczość zorganizowaną

Funkcjonariusze częstochowskiego Centralnego Biura Śledczego rozpracowując zorganizowane grupy przestępcze uzyskali materiały dowodowe na temat działalności grupy o charakterze zbrojnym. W wyniku realizacji sprawy prowadzonej pod nadzorem prokuratury, policjanci zatrzymali sześć osób w wieku 30 – 42 lat, mieszkańców Częstochowy i okolic.

Grupa podejrzana jest o podżeganie do popełnienia trzech zabójstw mieszkańców Częstochowy i okolic, podłożenie ładunku wybuchowego pod samochód częstochowskiego biznesmena, handel bronią (pistolety, strzelby), amunicją oraz materiałami wybuchowymi (semtex). Zarzuca się im ponadto nakłanianie do popełnienia zabójstw w celu realizacji wypłaty odszkodowań z tytułu polis na życie, przemyt (głównie do Niemiec) i hurtowy obrót narkotykami (marihuana, amfetamina i tabletki ekstazy). Jednemu z zatrzymanych, 33 – letniemu mężczyźnie, zarzuca się założenie i kierowanie zorganizowaną grupą o charakterze zbrojnym.

Wobec pięciu zatrzymanych na wniosek częstochowskiej Prokuratury Okręgowej, Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował trzymiesięczny areszt. Jedna osoba podpisywać będzie listę osób dozorowanych oraz ma zakaz opuszczania kraju. Szefowi grupy grozi nawet dożywocie, natomiast pozostałym gangsterom do 10 lat więzienia.

(KG,KK)


« Powrót


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aby dodać swój komentarz powinieneś się zalogować.

.