mafiapress
START | RSS | Kody DostДpu | Rejestruj
 
TESTN:

Kolejny cios w przestępczość zorganizowaną

Policjanci z lubelskiego CBŚ zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej stanowiącej odłam tzw. grupy mokotowsko - ożarowskiej. Odpowiedzą oni za szereg wymuszeń rozbójniczych przy użyciu gróźb zamachu na życie i zdrowie oraz za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd Rejonowy w Lublinie wobec całej trójki zastosował tymczasowe areszty.

Policjanci z lubelskiego CBŚ zatrzymali trzech mężczyzn, członków zorganizowanej grupy przestępczej stanowiącej odłam tzw. grupy mokotowsko-ożarowskiej Andrzeja H. Trzej mężczyźni w wieku 40 – 45 lat to mieszkańcy województwa mazowieckiego. Do ich zatrzymania doszło w okresie od 30 września do 19 października br. Grupa działała w okresie od kwietnia 2003 roku do czerwca 2005r. głównie na terenie województwa mazowieckiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty, które dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także dokonania szeregu wymuszeń rozbójniczych przy użyciu gróźb zamachu na życie i zdrowie. W wyniku ich przestępczej działalności doprowadzili oni swoje ofiary do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, którego wartość na obecnym etapie postępowania, szacowana jest na kwotę 1,5 mln złotych.
Dalsze czynności, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, prowadzi lubelski oddział CBŚ KGP.

Decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie cała trójka trafiła na trzy miesiące do aresztu.


(KG,KK)


« Powrót


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aby dodać swój komentarz powinieneś się zalogować.

.