mafiapress
START | RSS | Kody DostДpu | Rejestruj
 
TESTN:

14 przemytników i handlarzy narkotyków wpadło w ręce Policji

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 14 kolejnych osób do sprawy grupy przestępczej zajmującej się przemytem i handlem narkotykami na wielką skalę. Do śledztwa trwającego od października 2006 roku zatrzymano już ponad 50 osób. Podejrzanym przedstawiono blisko 130 zarzutów. Szacuje się, że w ciągu ostatnich ośmiu lat grupa rozprowadziła kilkaset kilogramów narkotyków.

W ciągu ostatnich kilku dni policjanci z lubelskiego Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego KWP zatrzymali 14 osób. Są to mieszkańcy powiatu zamojskiego i województwa mazowieckiego w wieku od 21 do 29 lat. Wśród nich jest sześciu studentów. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli 90 gramów marihuany i broń palną.

Jednemu z zatrzymanych Michałowi L. przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i obrotu narkotykami na dużą skalę. Pozostałych 13 podejrzanych usłyszało zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli samochód osobowy i pieniądze o łącznej wartości 12 tys. zł.

Rozbicie tej grupy to jeden z największych ciosów w narkobiznes na terenie województwa lubelskiego. Szacuje się, że w ciągu ostatnich ośmiu lat grupa rozprowadziła kilkaset kilogramów narkotyków. Były one rozprowadzane w szkołach, dyskotekach, klubach, kawiarniach i restauracjach.

Jak ustalili policjanci, haszysz i marihuana przemycane były do Polski z krajów zachodnich. Z kolei tam przestępcy przewozili amfetaminę i tabletki ekstazy. O tym jak działała grupa świadczy choćby udokumentowany fakt sprzedaży, co najmniej 250 kg marihuany. Podczas prowadzonych realizacji policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości około 150 tys. zł, głównie amfetaminę, haszysz, marihuanę i tabletki ecstasy. Tylko w czerwcu tego roku zabezpieczono 2,5 kg amfetaminy.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w październiku 2006 roku. Jednym z pierwszych zatrzymanych był przywódca grupy przestępczej 30-letni Robert K. z Zamościa. Po jego zatrzymaniu śledztwo nabrało tempa. Policjanci z CBŚ w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu dokonywali kolejnych zatrzymań i zabezpieczeń narkotyków. Ostatnie zatrzymania miały miejsce na początku października 2007 roku. Wówczas to w ręce policjantów wpadli trzej mieszkańcy Zamościa.

W sumie to tej sprawy zatrzymano ponad 50 osób. Wobec większości zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów w stosunku do pozostałych osób prokuratura zastosowała dozory, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju.

Jak mówią policjanci, którzy pracują nad sprawą ma ona w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania.


(KG,KK)


« Powrót


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aby dodać swój komentarz powinieneś się zalogować.

.