mafiapress
START | RSS | Kody DostДpu | Rejestruj
 
Działalność przestępcza | Korupcja
27.09.2006

Tusk: Krach Sejmu i rządu; władza osiągnęła dno

"Fakt, iż premier i ministrowie świadomie uczestniczyli w procesie korupcji, oznacza krach rządu i Sejmu" - powiedział szef PO Donald Tusk.

PO chce, by dzisiaj marszałek Sejmu Marek Jurek zwołał nadzwyczajne posiedzenie, na którym odbyłoby się głosowanie nad wnioskiem o samorozwiązanie Izby.

Platforma zażądała zwołania nadzwyczajnego posiedzenia po tym, jak we wtorek wieczorem w programie "Teraz my" TVN wyemitowano nagranie, w którym sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Adam Lipiński zaproponował Renacie Beger z Samoobrony stanowisko w Ministerstwie Rolnictwa za przejście do PiS. PO i PSL chcą powołania komisji śledczej ds. korupcji politycznej."Dziś wszyscy przyzwoici ludzie w Polsce muszą zażądać nie tylko natychmiastowego skrócenia kadencji Sejmu, ale i natychmiastowej dymisji rządu" - powiedział Tusk na konferencji prasowej w Sejmie

Jan Rokita (PO) ocenił, że "jesteśmy w poważniejszej sytuacji, niż gdy wykryto aferę Rywina".

"Chyba władza w państwie polskim osiągnęła dno. Na dnie nie da się sprawować władzy" - oświadczył.

Według Rokity, działania przedstawicieli PiS - które Platforma nazywa polityczną korupcją - po kolejnych wyborach powinien zbadać specjalny prokurator. "Jedno jest pewne, wydarzenia dzisiejszego wieczoru będą miały swój dalszy ciąg karny, ale będą miały go zapewne po następnych wyborach".CZYTAJ DALEJ !

1. Renata Beger negocjuje z Lipińskim
2. PO i PSL chcą komisji śledczej

3. BURY: Nie ma sensu ,aby PSL rozmawiało z PIS !!!
4. PAWLAK: Sytuacja uległa radykalnej zmianie


(PAP: 27.IX.2006r)

« Powrót


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aby dodać swój komentarz powinieneś się zalogować.

.