mafiapress
START | RSS | Kody DostДpu | Rejestruj
 
Działalność przestępcza | Korupcja | Polityka PIS
27.09.2006

PO i PSL chcą komisji śledczej

W programie "Teraz my" wyemitowano nagranie, w którym sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Adam Lipiński zaproponował Renacie Beger z Samoobrony stanowisko w Ministerstwie Rolnictwa za przejście do PiS. PO i PSL chcą powołania komisji śledczej.

Lipiński rozmawiał z posłanką Samoobrony także o miejscach na listach w wyborach samorządowych dla osób przez nią zaproponowanych. Obecni w studiu przedstawiciele PO i PSL - wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski i polityk Stronnictwa Marek Sawicki nie kryli oburzenia materiałem.

W rozmowie z Beger Lipiński zaproponował też posłom Samoobrony wykupywanie weksli z pieniędzy Kancelarii Sejmu - wynika z nagrania zrealizowanego ukrytą kamerą przez reporterów TVN.Polityk PSL ocenił, że propozycja Lipińskiego dla Beger "to dobicie gwoździa do trumny".

Ludowcy wciąż nie zdecydowali, czy wejdą do koalicji rządowej. Na dzisiaj zaplanowano spotkanie polityków PSL i PiS w tej sprawie.

Komorowski i Sawicki byli zgodni, że konieczne jest powołanie komisji śledczej w sprawie propozycji Lipińskiego.

"Jeżeli nie potraficie tego wyjaśnić, to zgódźmy się, że powołamy komisję śledczą do zbadania tej korupcji politycznej" - zwrócił się Komorowski do obecnego w studiu wiceszefa klubu PiS Krzysztofa Tchórzewskiego.

"To jest wręcz konieczne, nie wyobrażam sobie, aby to inaczej było wyjaśnione" - oświadczył Sawicki.

Tchórzewski powiedział, że "trzeba przyjrzeć się pochodzeniu tego filmu". Jak dodał, "uczestniczył w posiedzeniach władz klubu i nigdy nie było mowy o tego typu działaniach (jak propozycja Lipińskiego)".
(PAP: 27.IX.2006r)

« Powrót


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aby dodać swój komentarz powinieneś się zalogować.

.