mafiapress
START | RSS | Kody DostДpu | Rejestruj
 
Działalność przestępcza | Korupcja | Polityka PIS
27.09.2006

Pawlak: Sytuacja uległa radykalnej zmianie

"Sytuacja uległa radykalnej zmianie. Czekamy na stanowisko premiera" - napisał w swoim blogu prezes PSL Waldemar Pawlak. Jego ugrupowanie miało przystąpić dzisiaj do negocjacji z PiS o ewentualnej koalicji.

Wiceszef PSL Jan Bury powiedział, że szef gabinetu premiera Adam Lipiński i sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Wojciech Mojzesowicz powinni - po wyemitowaniu programu "Teraz my" w telewizji TVN - jak najszybciej podać się do dymisji.

Jak dodał, nad "męską decyzją", czyli dymisją, powinien zastanowić się także premier Jarosław Kaczyński.W programie "Teraz my" w telewizji TVN wyemitowano nagranie, w którym Lipiński proponuje Renacie Beger (Samoobrona) stanowisko w Ministerstwie Rolnictwa w zamian za przejście do PiS.

"To, co zobaczyliśmy w TVN, to niebywała korupcja polityczna. To kompromitacja PiS. IV RP jeszcze się na dobre nie zaczęła, a już leży w gruzach" - powiedział Bury.

Jak ocenił - jeśli tak ma wyglądać budowanie większości w Sejmie, to nie ma sensu, aby PSL rozmawiało z PiS.

"No bo o czym teraz mamy rozmawiać. O programie?" - pytał.

Zdaniem Burego, większość posłów PiS nie wiedziała do tej pory o działaniach władz partii w kwestii pozyskiwania nowych posłów.

"Ci posłowie, którzy są porządni, wyjdą z PiS, bo nie będą chcieli tkwić w takim politycznym, korupcyjnym bagnie" - ocenił.(PAP: 27.IX.2006r)

« Powrót


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aby dodać swój komentarz powinieneś się zalogować.

.